English     صفحه نخست
مدیریت حراست : نام واحد
   
سیدمهدی موسوی خوشدل نام مدیر :
 


مدیریت حراست یکی از مدیریت‌های ستادی سازمان بورس و اوراق بهادار بوده که با هدف پاسداشت امنیت سرمایه‌گذاری و امنیت عمومی بازار اوراق بهادار، تشکیل شده است. بر اساس نمودار سازمانی مصوب، حوزه‌های فعالیت مدیریت حراست سازمان بورس، شامل معاونت بررسی‌های ویژه، حراست شرکت‌های تابعه، حفاظت پرسنل و حفاظت فیزیکی می‌باشد.


مدیریت حراست سازمان با هدف کمک به سایر حوزه های نظارتی سازمان در امر نظارت و کشف تخلفات و جرائم احتمالی، واحدی تخصصی را جهت بررسی و نظارت بر مجموعه بازار اوارق بهادار شامل معاملات سهام، اطلاعات ارسالی از شرکت‌ها، فعالیت کارگزاران، دستکاری قیمت‌ها و ... ایجاد نموده و در مواقع ضروری با سایر مدیریت‌های نظارتی و حقوقی همکاری لازم را بعمل آورده و در برخی موارد نیز اطلاع رسانی لازم به مسئولین ارشد بازار سرمایه ارائه می‌نماید، این مهم در معاونت بررسی‌های ویژه مدیریت حراست انجام می‌گیرد.

یکی دیگر از وظایف مدیریت حراست سازمان بورس و اوراق بهادار، تعیین صلاحیت عمومی اشخاص حقیقی متقاضی عضویت در شرکت‌های کارگزاری، نهادهای مالی و شرکت‌های تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار می‌باشد. این شرکت‌ها طبق قانون بازار اوراق بهادار با مجوز سازمان تشکیل شده و فعالیت آنها با نظارت سازمان ادامه می‌یابد.

آموزش و پیشگیری از انواع جعل و کلاهبرداری در حوزه بازار اوراق بهادار و کشف و برخورد با جاعلین اوراق بهادر مرتبط با بازار سرمایه از دیگر وظایف مدیریت حراست سازمان بورس بوده و در این راستا جلسات توجیهی و آموزشی متعددی برای کارگزاران و دست اندرکاران بازار اوراق بهادار برگزار نموده و در همین راستا اقدامات بسیار مفیدی در پیشگیری از وقوع جعل انجام گرفته است.

به منظور تقویت امنیت و تمرکز زدایی، دفاتر مدیریت حراست سازمان در کلیه شرکت‌های مرتبط با سازمان بورس و اوراق بهادار نظیر شرکت بورس اوراق بهادار، شرکت بورس کالا و ... دایر گردیده است.

حفاظت فیزیکی مدیریت حراست نیز حفاظت و تامین امنیت از ساختمان سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت‌های تابعه و تالارهای استانی شرکت بورس را با پیشرفته‌ترین امکانات حفاظتی، انتظامی بر عهده دارد.

1400/08/05-12:08   : بروز رسانی
 
بخش های درون سازمانی
Skip Navigation Links.
 
©2017 All rights reserved. Powered by IT Department of SEO.
تمامی حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به سازمان بورس و اوراق بهادار می باشد.   نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
Email: info@seo.ir